PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 13

Rozkład dnia

6.00 - 8.30 :

Schodzenie się dzieci. Zabawy w kącikach zainteresowań, wykonywanie zadań indywidualnych, czynności porządkowe, pomoc w przygotowaniu do zajęć, ćwiczenia poranne, gimnastyczne. Zabiegi higieniczne.

8.30 - 9.00 :

Śniadanie pierwsze.

9.00 - 10.00 :

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne. Zabawy ruchowe. Zabiegi higieniczne.

10.00 - 10.10 :

Śniadanie drugie.

10.10 - 12.00 : Zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową, dzieci młodsze - zabawy swobodne i zorganizowane. Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, spacery, wycieczki. Czynności porządkowe i higieniczne, przygotowanie do obiadu.

12.00 - 12.30 :

Obiad (drugie danie).

12.30 - 13.45 : Odpoczynek poobiedni (oddział I i II), kwadrans na bajkę, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych w oparciu o podstawę programową, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy tematyczne, zabawy w terenie. Czynności porządkowe, mycie rąk.

13.45 - 14.00 :

Obiad (zupa).

14.00 - 16.30 : Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gramatyczne, słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Rozchodzenie się dzieci.