PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 13

O naszym przedszkolu...

W latach 80-dziesiątych, gdy zasiedlano osiedla Kaliny i Przyjaźni, zaczęło brakować miejsc dla dzieci w okolicznych przedszkolach. Podjęto zatem decyzję o budowie nowej placówki oświatowej zlokalizowanej przy ulicy Jodłowej.
            Budowę, która trwała 2 lata, rozpoczęto z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Głosu Szczecińskiego. Uroczyste otwarcie piętrowego budynku nastąpiło 1 czerwca 1987r.
         Budynek piętrowy posiada 5 sal dydaktycznych, przestronne hole i szatnię. Przedszkole zatrudnia nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami. Kadra pedgogiczna i pomocnicza zapewnia wysoki poziom pracy opiekuńczo - wychowawczo - dydaktycznej.  Majac na uwadze szeroko pojętą opiekę nad zdrowiem, bezpieczeństwem i prawidłowim rozwojem dzieci, tworzymy warunki do akceptacji, nauki i zabawy w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Oferta placówki dostosowana jest do potrzeb i możliwości wychowanków.